5 výhod exkluzivní smlouvy

10.08.2020

Jaké jsou pro Vás výhody exkluzivní zprostředkovatelské smlouvy?

1. Bez exkluzivní smlouvy nemůžu efektivně hájit Vaše zájmy. Makléři bez exkluzivní smlouvy spolu o kupující soutěží, z toho mají výhodu kupující, ale ne prodávající. Potenciální kupci mohou snáze vyvíjet tlak na snížení kupní ceny, tím můžete na prodeji prodělat. Když slevu odmítne jeden makléř, mohou jít s požadavkem na slevu za druhým, za třetím atd. Prodávající může také nabýt dojmu, že je o jeho nemovitost velký zájem, kupec je ale ve finále jen jeden. Se mnou se Vám to nestane. Mám přehled o všech zájemcích.

2. Do zakázek investuji čas a peníze. Mým cílem je, aby byla nemovitost prodána rychle a za co nejvyšší tržní cenu. Nabízí nemovitost 5 makléřů? Pravděpodobnost, že makléř uspěje a získá za svoji práci odměnu je 20%. Snažili byste se? Já do svých zakázek investuji čas i peníze protože vím, že se o zakázku starám jen já.

3. Garance serióznosti nabídky. Více konkurujících makléřů prodej komplikuje. Nemovitost, kterou nabízí více realitních makléřů, působí na potenciální kupce často méně důvěryhodně. Stejná nemovitost se může nabízet za různé ceny, různé m2, vybavením, atd. Může se i stát, že potenciální kupec se kvůli rozdílným informacím půjde na nemovitost podívat ještě jednou, protože si myslí, že se jedná o nemovitost jinou. Jaká bude jeho reakce?

4. Jasná pravidla. Pokud je nemovitost v nabídce více makléřů, roste riziko sporu o kupce. Může se stát, že potenciální kupec kontaktuje více makléřů a pak není jasné, čí je to vlastně kupec a komu náleží provize. Roste i riziko, kdy projeví o nemovitost v jednu chvíli víc zájemců různých makléřů. Komu pak zaplatíte provizi? Všem makléřům, protože splnili Váš požadavek a přivedli kupce? Komu svěříte od nemovitosti klíče? Všem makléřům?

5. O nemovitosti poskytuji detailní informace. Již před prohlídkou nemovitosti zasílám potenciálnímu kupci všechny informace, které o nemovitosti mám. Potenciální kupec se tam může na prohlídku připravit a tím i urychlím její prodej.