7 tipů, jak zvýšit hodnotu nemovitosti

14.08.2021

Provedením vhodné a většinou nenápadné vizuální úpravy lze docílit rychlejší a ziskovější prodej nemovitosti.

  1. Podívejte se na stav nemovitosti objektivním pohledem. Než začnete, zkuste zhodnotit nemovitost kritickýma očima kupujícího. Požádejte známé, ať řeknou svůj názor na to, co je potřeba spravit, změnit a upravit. Pokud se rozhodnete svěřit prodej nemovitosti realitnímu makléři, zeptejte se na jeho názor.
  2. Snažte se vytvořit dobrý první dojem. Vstup do nemovitosti by měl být pozitivní. Nezapomínejte, že první dojem je vždy jeden.

  3. Ukliďte. Většina prodávajících před příchodem zájemců příliš neuklízí. Protože v nemovitosti často bydlí, myslí si, že to zájemci pochopí a přehlédnou to. Není to pravda. Čistá nemovitost vypadá a působí tak, jako by se o ni vlastník pečlivě a s láskou staral. Nevzbuzujte zbytečné pochybnosti o stavu nemovitosti.

  4. Odosobněte. Vaším cílem je, aby si kupující dokázali představit sami sebe, jak žijí ve vaší nemovitosti. Schovejte přebytečné věci - boty, oděvy, krémy, sprchové gely, atd.

  5. Maximum světla. Ukažte zájemcům jak světlé a velké prostory máte. Světlo přináší optimismus a radost, Tmavé prostory působí stísněně. Zkontrolujte, zda všechna tlačítka k osvětlení a žárovky fungují. Při prohlídce rozsviťte vše co lze. Umyjte okna.

  6. Neutrální a čisté stěny. Čisté a jasné stěny působí klidně a pozitivně. Pokud jsou stěny špinavé, doporučuji vymalovat. Bude vás to stát trochu peněz, času a energie, ale vyplatí se vám to mnohanásobně.

  7. Provoňte nemovitost. Vaše nemovitost voní po svém. Kupte spreje, svíčky, které nemovitost provoní. Já nejvíce používám vonné svíčky a katalytickou lampu.


Vyzdvihněte pozitiva a potlačte negativa. Z mála vytěžte maximum. Cílem je chytrá a promyšlená proměna, za málo peněz, která přinese zájem mnoha potenciálních kupců.