Postup při prodeji nemovitosti

1. Setkání

Vše začíná schůzkou a to buď na Vaší nemovitosti nebo u mě v kanceláři. Rozebereme spolu aktuální situaci a Vaše potřeby.

2. Cenová tržní analýza

Klíčový bod každého prodeje. Díky ní dokážeme stanovit reálné cenové rozmezí, za které lze nemovitost prodat. Na základě této analýzy společně nastavíme celkovou strategii prodeje.

3. Zprostředkovatelská smlouva

Když se domluvíme a odsouhlasíme si pravidla naší spolupráce, uzavřeme exkluzivní smlouvu. Ta mi umožní nemovitost řádně nabízet a dát kupujícím garanci seriózní nabídky.

4. Příprava nemovitosti a profesionální nafocení

Nemovitost musí zaujmout. Nezapomínejte, že první dojem je jen jeden! Nemovitost na prodej společně připravíme. Já ji pak profesionálně nafotím.

5. 3D půdorys

Pro lepší představu nemovitosti připravuji do inzerce i půdorys. Budoucí zájemci si tak může nemovitost lépe představit.

6. Komunikace

Stanovíme si způsob, jak spolu budeme komunikovat. Budu Vás informovat o všech mých činnostech.

7. Inzerce

Připravím poutavý inzerát a nabídku vyexportuji na nejvyhledávanější realitní servery. Vyzdvihnu pozitiva a odhalím potenciál Vaší nemovitosti.

8. Prodejní dokumentace

Společně připravíme prodejní dokumentaci.

9. Prohlídky nemovitosti

Se zájemci provedu prohlídku. Zjistím, jaké mají potřeby, co je na Vaší nemovitosti zaujalo, jakým způsobem by koupi financovali.

10. Financování nemovitosti

Kupujícím pomohu zajistit výhodné financování nemovitosti. 

11. Rezervační dohoda

S budoucím kupujícím, Vámi a mnou podepíšeme 3-strannou dohodu o složení blokovacího depozita.

12. Příprava smluvní dokumentace

Po připsání částky blokovacího depozita na depozitní účet začnu s právním oddělení RE/MAX Future připravovat smluvní dokumentaci.

13. Advokátní úschova

Kupní cena je po celou dobu transakce uložena na účtu advokátní úschovy a je uvolněna až po převodu nemovitosti na nového vlastníka.

14. Podpis smluvní dokumentace

Smluvní dokumentaci podepíšeme v prostorách našeho partnera PPS advokáti s.r.o. v Hradci Králové.

15. Katastrální úřad

Po připsání kupní ceny na účet advokátní úschovy začnu komunikovat s katastrálním úřadem. Na katastrální úřad podám návrh na vklad a kupní smlouvu s ověřenými podpisy.

16. Uvolnění peněz z advokátní úschovy

Po převodu nemovitosti na nového vlastníka předložím advokátní kanceláři nový list vlastnictví. Na základě tohoto dokumentu je vyplacena kupní cena na Váš účet.

17. Předání nemovitosti

Nemovitost předávám novému majiteli s předávacím protokolem.

Další služby

Vyhodnocení zprávy pro dědické řízení, příprava podkladů pro podání dani z nabytí pro kupující.

Příprava nemovitosti a profesionální nafocení

Nemovitost před prodejem s majitelem připravuji. Mým cílem je vyzvednout její pozitiva a vzbudit o ni u potenciálních kupců zájem se s ní seznámit blíže. Nemovitosti si fotím sama a k nafocení používám kvalitní širokoúhlý objektiv, digitální zrcadlovku Nikon, stativ, postprodukční software.

3D půdorys

Ke kvalitní prezentaci patří samozřejmě půdorys. Ten připravuji s profesionální grafičkou, která je schopna vytvořit tyto krásné 3D nákresy, které vyzdvihnou přednosti vaší nemovitosti oproti ostatním.

Zprostředkovatelská smlouva

Výhody zprostředkovatelské smlouvy:

1. Bez exkluzivní smlouvy nemohu efektivně hájit Vaše zájmy. Makléři bez exkluzivní smlouvy spolu o kupující soutěží, z toho mají výhodu kupující, ale ne prodávající. Potenciální kupci mohou snáze vyvíjet tlak na snížení kupní ceny, tím můžete na prodeji prodělat. Když slevu odmítne jeden makléř, mohou jít s požadavkem na slevu za druhým, za třetím atd. Prodávající může také nabýt dojmu, že je o jeho nemovitost velký zájem, kupec je ale ve finále jen jeden.

2. Do zakázek investuji čas a peníze. Mým cílem je, aby byla nemovitost prodána rychle a za co nejvyšší tržní cenu. Nabízí nemovitost 5 makléřů? Pravděpodobnost, že makléř uspěje a získá za svoji práci odměnu je 20%. Snažili byste se? Já do svých zakázek investuji čas i peníze protože vím, že se o zakázku starám jen já.

3. Garance serióznosti nabídky. Více konkurujících makléřů prodej komplikuje. Nemovitost, kterou nabízí více realitních makléřů, působí na potenciální kupce často méně důvěryhodně. Stejná nemovitost se může nabízet za různé ceny, různé m2, vybavením, ... Může se i stát, že potenciální kupec se kvůli rozdílným informacím půjde na nemovitost podívat ještě jednou, protože si myslí, že se jedná o nemovitost jinou. Jaká bude jeho reakce?

4. Jasná pravidla. Pokud je nemovitost v nabídce více makléřů, roste riziko sporu o kupce.
Může se stát, že potenciální kupec kontaktuje více makléřů a pak není jasné, čí je to vlastně kupec a komu náleží provize. Roste i riziko, kdy projeví o nemovitost v jednu chvíli víc zájemců různých makléřů. Komu pak zaplatíte provizi? Všem makléřům, protože splnili Váš požadavek a přivedli kupce? Komu svěříte od nemovitosti klíče? Všem makléřům?

5. O nemovitosti poskytuji detailní informace. Již před prohlídkou nemovitosti zasílám potenciálnímu kupci všechny informace, které o nemovitosti mám. Potenciální kupec se tam může na prohlídku připravit a tím i urychlím její prodej.

Zprostředkovatelskou smlouvu uzavírám na dobu určitou. U bytu na 3 měsíce a u ostatních nemovitostí na 6 měsíců. Zprostředkovatelskou smlouvu uzavírám na dobu určitou. U bytu na 3 měsíce a u ostatních nemovitostí na 6 měsíců.

Financování nemovitosti

Kupujícím pomohu zajistit výhodné financování nemovitosti, s garancí vrácení rezervačního poplatku. Spolupracuji s profesionálkou ve svém oboru, hypoteční makléřkou společnosti Gepard Finance a.s., paní Kateřinou Kozákovou, která má již 10-ti letou praxi v tomto oboru.

Advokátní úschova

Bezpečnost finančních prostředků mých klientů je u mě na první místě. Naše realitní kancelář RE/MAX Future spolupracuje s advokátní kanceláří PPS advokáti s.r.o. v Hradci Králové.

Peníze klientů jsou po celou dobu realitního obchodu uloženy na chráněném účtu a uvolněny až po úspěšném převodu nemovitosti na nového vlastníka.

Mezi hlavní parametry našich bezpečných úschov patří:

 • Dvojí kontrola:
  Minimálně dvojí kontrola výplaty a autorizace plateb.
 • Jedinečný účet:
  Každá transakce má jedinečný samostatný účet, nedotknutelný vůči třetím osobám (např. exekutorům).
 • Informovanost:
  Při jakékoli transakci na účtu úschovy zasílá banka automatickou informaci o transakci, kterou advokátní kancelář předává všem účastníkům smlouvy a s jejich souhlasem také příslušnému makléři.
  Před provedením každé výplaty jsou smluvní strany informovány o splnění podmínky k výplatě peněžních prostředků z účtu úschov.
 • Rychlost výplaty:
  Výplata peněžních prostředků z účtu úschov je při splnění podmínek provedena nejpozději do tří pracovních dnů.
 • Prověřená dokumentace:
  V souvislosti s úschovami se používá standardizovaná a prověřená dokumentace dle požadavků RE/MAX.
 • Pojištění:
  Advokátní kancelář má uzavřeno pojištění odpovědnosti advokáta.